Co brać pod uwagę myśląc o mieszkaniu na warszawskich Bielanach?


Graniczące z centralnymi dzielnicami Warszawy, ale i trochę bardziej odsunięte od śródmieścia – warszawskie Bielany to miejsce, które może stać się ciekawym zestawieniem dla ludzi wolących dojeżdżać do centrum i nie płacić przy tym wysokich opłat za czynsz. Powstające budownictwa wcale nie są droższe niż starsze mieszkania w zbudowanych już blokach.
Więcej szczegółów wyszukamy np. na stronach ogłoszeniowych.

własne cztery kąty
Wyszczególnić mogą wszystkie interesujące nas kryteria jak: rozlokowanie w dzielnicy, liczba pokoi, nawet rok budowy lub jej zakończenia. Tak, właśnie zakończenia – nowe budownictwo ma to do siebie, że zakończenie budowy następuje już wtedy, gdy „surowe” mieszkanie jest już przez kupca „zarezerwowane”. Już dziś w internecie można znaleźć oferty z mieszkaniami, których datę otwarcia przewiduje się na 2016 rok. Za najęcie i sprzedaż oraz zadbanie o spokój na rosnącym osiedlu zajmują się firmy deweloperskie.
Cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkania na Bielanach najczęściej kształtuje się na poziomie 5-8 tys. zł. Parametr ten nie idzie w parze z rokiem budynku, bywa i tak, że sprawdzone kilkuletnie mieszkania mają wyższe stawki od nowoczesnego i … jeszcze nie postawionego budownictwa.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę (cosmohomes.es/?idio=17).

Oczywiste wydają się też wielotysięczne różnice w mieszkaniach o tym samym standardzie, kiedy któreś posiada o kilka pokojów więcej. Większość dwupokojowych mieszkań na piętrach na Bielanach to koszt rzędu 300 tysięcy do pół miliona złotych. Za cztery pokoje w tej dzielnicy zapłacimy nawet do miliona złotych.

nowe budownictwo
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Istotna dla warszawiaków w tutejszych warunkach, jest sprawa przyswajania skali głośności. Wpływa na to też jakość okien. W centrum nie uciekniemy od zgiełku, a tym samym nie da się zdobyć mieszkania, całkowicie wyciszonego. Mieszkania na Bielanach wyróżnia „umiarkowany stopień” ciszy – czytamy - apartamenty w Warszawie. Koszt lokum potrafi spaść w przypadku mieszkań na najniższych piętrach – zarówno przez większe nagłośnienie z ulicy a do tego potencjalne zagrożenie. Najmujący i kupujący takie mieszkania wiedzą w czym rzecz.
Dla każdego kto kupuje mieszkanie w Warszawie, w tej jak i dowolnej dzielnicy, istotna jest też logistyka. Bliskość do sklepów i miejsca pracy to podstawa, do tego dochodzą kwestie dopasowania do przystanków, szkół itp.

Tags: pokoje, bloki, budowa, dzielnice