Ściany wielowarstwowe - co wskazane jest o nich wiedzieć?


Zanim zabierzesz się za zbudowanie domu, z pewnością musisz zaczerpnąć w tej dziedzinie jak najwięcej cennych i przydatnych wiadomości dotyczących samej budowy, i także projektu domu czy wyboru odpowiednich materiałów. Istotnym fragmentem każdej budowy są między innymi ściany dwuwarstwowe, w związku z tym wskazane jest dowiedzieć się czym tak właściwie są ściany dwuwarstwowe i które parametry powinny je charakteryzować.
murowana ściana
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com
Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch materiałów, jakie bezapelacyjnie się od siebie różnią. Aczkolwiek ich połączenie ma przyczynić się do wybudowania energooszczędnego, ciepłego i mocnego domu. jeśli zależy nam na budowie domu energooszczędnego, to powinno się pamiętać o osiągnięciu stosownego współczynnika ciepła. Wolno to bezproblemowo wykonać, wykorzystując naturalnie ściany (rekomenduję dekorianhome tynk dekoracyjny) dwuwarstwowe. Tutaj nowości: dobre murowanie ścian.

Ściany tego typu wznoszone są zasadniczo z pustaków oraz bloczków, można wykorzystywać między innymi pustaki ceramiczne, bloczki sporządzone z betonu komórkowe, mało tego do wznoszenia ścian dwuwarstwowych używa się również pustaków oraz bloczków keramzytobetonowych. Niemało postaci decyduje się także na użycie bloczków silikatowych, jakie cechują się perfekcyjną wytrzymałością, solidnością oraz wielką odpornością na wilgoć oraz pleśń.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego materiału, z pewnością powinniśmy zastanowić się nad jego zaletami oraz wadami. Używajmy również materiałów wyśmienitej jakości, takich, jakie ułatwią nam efektywne oraz prędkie murowanie ścian. Powinno się skorzystać z ofert promowanych oraz doświadczonych producentów, jacy cieszą się ogromnym zaufaniem w branży budowlanej. Zobacz tu: dwuwarstwowe.
cegły
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Budowa domu jest wprawdzie kosztowną inwestycją, niemniej jednak jest to inwestycja na niezmiernie długie lata, czasami nawet na cale życie.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści? To oczywiście pokrewna tematyka, więc bez wątpienia także bardzo Cię zainteresuje.

Wskutek tego nie wskazane jest oszczędzać na materiałach oraz wybierać te najtańszych, szczególnie, że w wielu przypadkach bywa tak, że w parze z małą ceną idzie również marna jakość.

Tags: ściany, wilgoć, jakość