Budujesz dom? Zerknij na oferty


Pokrycie dachowe jest bardzo ważne, o czym wie każdy kto kiedykolwiek stał lub aktualnie stoi przed wyborem dachówki. Dachówka to nie tylko ochrona przed temperaturą, ale również swego rodzaju ozdoba budynku, zapewne dlatego stwarza mnóstwo możliwości wyboru między barwami, kształtami, użytym materiałem. Jak wybrać odpowiednią, by cieszyć się nią przez wiele lat, a dodatkowo mieć zagwarantowaną ochronę dla wnętrza domu?


Kluczową kwestią jest wytrzymałość – każdy w końcu chce, by dach służył mu jak najdłużej, bez konieczności corocznych poprawek.

Nie zwlekaj, tylko pokaż szczegóły (http://www.trops.pl/kategoria/technika/artykuly-metalowe/) na prezentowany wątek - informacje będą z pewnością niesamowicie interesujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

By tak rzeczywiście było, musimy wybrać dachówkę, która spełni nasze oczekiwania. Rodzaje dachówki m.in. cementowe, a nawet szklane pomagają nie tylko doskonale dopasować rodzaj pokrycia do naszych założeń, ale również w prosty sposób stworzyć niepowtarzalny wygląd domu.
dachówka
Author: Yasna Communications
Source: Yasna Communications


Cementowe dachówki wykonuje się z zaprawy, barwionej na odpowiedni kolor. To najpopularniejsze oferowane w sklepach i najbardziej praktyczne – ich szerokość jest często dwa razy większa aniżeli dachówek z ceramiki, co ma kluczowe znaczenie finansowe, gdyż mniejsza ilość dachówek wystarczy na pokrycie dachu ). Ceramiczne dachówki dzielą się na naturalne, o matowej powierzchni, wyrabiane z surowej gliny, angobowane, a więc występujące w wielu kolorach i glazurowane – pokryte bezbarwnym lub kolorowym szkliwem, w ten sposób by powierzchnia lekko lśniła.


Jak wybrać dachówkę, aby spełniła oczekiwania estetyczne? Kupować z głową. Dachówka może może stanowić ozdobę domu, ale niewłaściwie dobrana może go oszpecić. Rodzaje dachówki oferowane na rynku, to nie tylko produkty w kilku odcieniach i wykonane z różnych materiałów, lecz przede wszystkim dachówki o rozmaitym kształcie - . Pięknie wyglądają i zazwyczaj kupowane przez konsumentów - dachówki rzymskie, podwójne esówki lub pojedyncze esówki. Cechują się przede wszystkim falującym wzorem, który tworzy ciekawie wyglądającą całość. W podobnej tonacji wykonywana jest dachówka typu celtyckiego i greckiego. Prostszą formę ma dachówka staroniemiecka, a w podobnej tonacji zachowany jest tagalit. Najwęższa, a więc wymagająca największego wysiłku przy jej układaniu, jest karpiówka. Jak wybrać dachówkę, spośród aż tak wielu rodzajów sprzedawanych na rynku? Z pewnością możesz liczyć na pomoc specjalistów pracujących w sklepach. Nie tylko dobiorą odpowiedni materiał, lecz także kształt i kolor, aby pomóc dokończyć wymarzony dom.

Tags: budynek, produkt, materiały