Branża budowlana - działalność techniczna polegająca na stawianiu albo zmianie obiektów budowlanych


Budownictwo ma sporo definicji. Jedna z nich mówi, że jest to działalność techniczna która polega na budowaniu lub zmianie obiektów budowlanych. Z uwagi no to gdzie te budynki są budowane branża budowlana podzielona jest na wodną oraz lądową. Bardzo dużo sprzętów i urządzeń jest używanych w branży budowlanej. Jednym z nich są żurawie budowlane. Podzielić je można na stacjonarne oraz przenośne. Służą one do wznoszenia między innymi drapaczy chmur i zaliczane są do najogromniejszych maszyn roboczych. Składają się one z paru części.


Z początku nieduży żuraw samochodowy konstruuje ramę wykonaną ze stali, a na niej pierwszy moduł wieży. Wszystko to wykonywane jest na specjalnie uszykowanym podłożu. Tak oto powstaje podstawa, która obciążona jest ciężarem. Na górze czy też na wierzchu konstrukcji zamieszczone jest kabina operatora, ramię oraz przeciwwaga. Do unoszenia żurawia służy specjalne urządzenie unoszące.
Transport morski, żurawie portowe
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Ono może przesuwać się do góry i na dół, dzięki czemu żuraw podnosi sam siebie. Żuraw posiada konstrukcję zrobioną ze stali, dlatego też nie wygina się - szczegóły na . Ponadto nie ma szans na to, ażeby się wywalił, gdyż jak już wcześniej było przytoczone podstawa jest obciążona balastem wykonanym z betonu. Tego rodzaju dźwigi mogą osiągać wysokość szacunkowo 100 m. W szeregu przypadków żurawie wykorzystywane są do podnoszenia i przeciągania części budynków takich jak dachy, oraz materiałów na placach budowy. Aczkolwiek zanim zostaną one upoważnione do używania muszą przejść pozytywnie egzamin.
Test ten wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim razie sprawdź inny pomocny portal, który także zawiera interesujące materiały.

Gdy zostanie on dobrze zakończony wtedy żurawie mogą rozpocząć prace na budowie. Takiego żurawia może obsługiwać wyłącznie i tylko upoważniony i posiadający specjalne uprawnienia robotnik. Nazywany jest on, jako maszynista żurawia. Jego praca zaliczana jest do niebezpiecznych.

Artykuł, który teraz czytasz jest pełny absorbujących danych, jednak ponadto zweryfikuj informacje omawiające podobną sprawę tu.

Mają wpływ na to takie elementy jak między innymi praca na wysokości oraz w zmiennych warunkach pogodowych. Oczywiście, gdy jest bardzo silny wiatr prace na żurawiu budowlanym są zatrzymywane.

Tags: test, budownictwo, beton, stal, rama, dźwig, maszynista, balast