Blacha twarda jak głaz


budowa
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do wytwarzania maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności.
Blachy trudnościeralne znajdują zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek.

blacha trudnościeralnaTego typu materiał pozwala na nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają inne cechy zaleznie od celu, w jakim są wykorzystywane. Dostępne są odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne odmiany utwardzają się w trakcie pracy i sprawdzają się w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach.

Zaabsorbował Cię objaśniany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz w linku (http://www.mastereducator.pl/gorzow-wielkopolski/).

Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, pracują warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych. Blachy trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, muszą być także łatwo spawalne i łatwo obrabialne.

budowa
Author: Times Square Public Relations
Source: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 450 może być cięta laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej pod względem płaskości. Wyniki tych analiz gromadzone są w zakładach hutniczych i mogą stanowić istotne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.

Tags: temperatura, efektywność, maszyny, lemiesz

Author: Arek