Biologiczna przepompownia ścieków – dlaczego dobrze jest o niej pomyśleć w czasie stawiania nowego budynku?


W dzisiejszych czasach coraz więcej budujących nowe budynki osób wybiera stworzenie biologicznej domowej przepompowni nieczystości. Rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane również przez osoby, które już mają gotowy budynek i chcą obniżyć koszty jego eksploatacji.

oczyszczalnia przydomowa
Source: klargester.pl
Dlaczego opłaca się w nie zainwestować? Jakimi plusami charakteryzuje się przydomowa, biologiczna oczyszczalnia nieczystości?

Najważniejszą zaletą, jaką posiada biologiczna oczyszczalnia ścieków - , jest jej ekonomiczny charakter.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sięgnij po dodatkowe dane na to zagadnienie i przeczytaj proponowane informacje (http://www.inter-bis.pl/), a z pewnością również przykują Twoje zainteresowanie.

Koszt zakupu oczyszczalni jest znaczny – to fakt. Jednak koszty jej użytkowania powinny wrócić do nas w stosunkowo krótkim czasie. Po zamontowaniu przepompowni musimy wyłącznie opłacać prąd, niezbędny do pracy pompy konstrukcji. Do tego należy również dodać cenę wywiezienia nagromadzonego osadu – trzeba wywozić go mniej więcej co dwa lata. Co zatem możemy zyskać? Nie będziemy musieli opłacać rachunków za przesyłanie nieczystości do zbiorczej oczyszczalni nieczystości. A jak wiadomo opłaty te w dzisiejszych czasach są wysokie.

Niektórzy przeciwnicy tej opcji, jaką jest biologiczna oczyszczalnia ścieków, traktują o tym, że jest ona niekorzystna dla natury. Jednak jest to stwierdzenie fałszywe. Filtry i pompy, w które wyposażona jest taka oczyszczalnia ścieków, oczyszczają ścieki do takiego stanu, że mogą one zostać bez obaw doprowadzone do gruntu lub do naturalnych zbiorników. Nie musimy się przy tym obawiać, że środowiska te zostaną zanieczyszczone.

przykład oczyszcalni ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o same odpady, zostają one zatrzymane w specjalnym zbiorniku, który wyróżnia się wyjątkową szczelnością – w przeciwieństwie do standardowych szamb, które czasem przeciekały. Nie należy się także obawiać o to, że tego typu oczyszczalnia ścieków zobacz stronę sprawi, że wokół naszego domu będą się ulatniać nieprzyjemne zapachy. Zbiornik (polecamy promocję na zbiorniki procesowe) ma specjalne zabezpieczenia, które utrzymują je w środku i zapobiegają przenikaniu ich do środowiska. Oczyszczalnia nie zepsuje więc klimatu naszego podwórza.

Naturalnie domowa oczyszczalnia ścieków nie może być stworzona w każdym miejscu – powinno ono wypełniać mnóstwo warunków. Chodzi tutaj w głównej mierze o rodzaj gruntu, odległość od budynków dookoła oraz od naszego budynku, jak również od skraju działki.

To właśnie te zaostrzenia sprawiają, że jest ona skuteczna oraz tak bezpieczna dla środowiska. Jeżeli jednak nasz dom spełnia niezbędne wymagania, warto skorzystać z tego rozwiązania. Sprawi to, że zaoszczędzimy w ciągu roku dużo pieniędzy, a także będziemy bardziej ekologiczny. Bycie eko jest natomiast modne!

Tags: dom, zakup, koszt, osoby, warunki