Alternatywne pomysły finansowania zakupu lokali mieszkalnych czyli przykładowe wady i zalety leasingu mieszkań.


Mieszkania w naszym kraju cały czas bardzo dużo kosztują w stosunku do wynagrodzeń. Efektem takiej sytuacji będzie to, że niewiele osób może sobie pozwolić na kupno lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Przeważnie są to tradycyjne kredyty mieszkaniowe, ich propozycja jest bardzo szeroka na rynku, bo mają je w ofercie zarówno w zasadzie wszystkie banki jak też różnego rodzaju finansowe instytucje. Lecz aby można było zaciągnąć tego typu kredyt to niezbędne będzie spełnienie szeregu warunków, w tym udokumentowania zarobków w odpowiedniej wysokości.
Będzie dużo osób, które nawet pomimo dość wysokich dochodów nie mają możliwości skorzystania z kredytu, bo będą one postaci akceptowanej przez banki. Jeżeli droga bankowa jest zamknięta przed nimi, to mogą pomyśleć o innym sposobie sfinansowania zakupu, jakim jest leasing nieruchomości, kliknij to homeleasing.pl. W Stanach jest on bardzo popularny, spora ilość transakcji jest realizowana właśnie w taki sposób.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem zaloguj się na naszą kolejną witrynę - tam można zobaczyć tutaj różne fakty, które dla Ciebie opracowaliśmy.

U nas dopóki propozycja jest dość skromna, chociaż wolno zaczyna się to zmieniać.
nieruchomość
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com


Leasing jak wszystkie inne formy finansowania, posiada pewne wady i zalety. Do zalet niewątpliwie zalicza się to, że mogą się o niego starać osoby nie posiadające zdolności kredytowej, choć oczywiście zarobkami na odpowiednim poziomie trzeba się będzie wykazać. W przypadku leasingu znacznie łatwiejsze są też wszystkie formalności, gdyż formalnie lokal nie będzie zmieniał swojego właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing trzeba o tym pamiętać, jest to niezwykle ważna różnica w porównaniu z kupnem na kredyt. Leasing jest tak skonstruowany, że po podpisaniu umowy można korzystać z lokalu, płacąc w zamian comiesięczne raty w określonej wysokości- .

Po spłaceniu wszystkiego, zależnie od rodzaju umowy, mieszkanie może zostać przepisane, czasami z obowiązkiem dopłacenia jeszcze jakiegoś kapitału. To, że pod względem formalnym nie jest się właścicielem mieszkania może za sobą nieść jedno dosyć istotne ryzyko. Jeżeli firma leasingowa zostanie zlikwidowana, to okazać się może, że nieruchomość się po prostu straci.Tags: mieszkanie, Kredyt mieszkaniowy, lokal