A może swoją pierwszą komodę do lokum wykonasz sam? Spróbuj już dziś!


Jeśli pogapisz się po sklepach meblowych, możesz doznać wrażenia iż ceny mebli są dużo za wysokie w stosunku do gatunku. Nawet mały regał z zwyczajnej płyty wiórowej może kosztować sporo. Jeśli masz wystarczająco miejsca w piwnicy i smykałkę do remontowania, z pewnością uda ci się samemu wykonać o wiele estetyczniejsze półeczki za fragment wartości tych które oferowane są w sklepie.


Dodatkowo twoje meble będą idealnie dostosowane pod względem wymiarów. Co więcej – tworzenie regałów to interesująca zabawa. Z pewnością przyda ci się odrobina ruchu a także wysiłku fizycznego.

płyta stolarska
Author: Matt
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie możesz tracić czasu na tworzenie własnego projektu, możesz skorzystać z zawartości internetu. W internecie sporo osób wrzuca już skończone schematy mebli, dzięki czemu jesteśmy w stanie od razu zamówić płyty w odpowiednich rozmiarach. Płyty wiórowe to jedno z właściwych a także niekosztownych rozwiązań. Aby zamówić płyty udajemy się do hurtowni wraz z kartką z zaprojektowanymi meblami i dobieramy interesujące nas okleiny. Okleina powinna być z PCV, gdyż ten wariant jest bowiem odpowiednio odporny.

Płyty stolarskie zaszeregowane są obok sklejki do najstarszych półproduktów wykorzystywanych w przemyśle meblarskim- . Płyty te mają porównywalną budowę do sklejek. Stworzone się one z warstwy środkowej i warstw zewnętrznych nazwanych odłogami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska wyróżnia się mniejszym ciężarem. Wyrób tego wariantu płyt ma głównie za zadanie wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia i kurczenia się drewna, a dzięki temu uzyskanie materiału o mniejszej podatności na odkształcania.


prace stolarskie, stolarz
Author: Marco Enzo Squillacioti
Source: http://www.flickr.com
Gdy już mamy nasze półprodukty potrzebujemy również fragmentów mocujących. Są to kołki (więcej informacji) meblowe a także zaślepki w kolorze takiej samej jak okleina. Gdy montujemy szafkę z drzwiczkami, potrzebujemy jeszcze nabyć fronty i zawiasy mocujące.

Robienie mebli to głównie męskie zajęcie. Zyskujemy zadowolenie ze zbudowania mebli praktycznie od zera. Zaoszczędzamy też pieniądze. Jeśli nas to hobby zaciekawi to możemy zająć się tym zawodowo i co najważniejsze możemy zarabiać.

Tags: drewno, meble, regał