1 % podatku - uczyń drugiej osobie radość


Co roku duża część obywateli musi dopełnić obowiązku rozliczenia się w urzędzie skarbowym. Obowiązek ten dotyczy osób, które, którzy pracują i z własnej pracy czerpią stałe dochody, przekraczające pewną określoną kwotę. Do niedawna można było się rozliczać jedynie w sposób tradycyjny, poprzez wypełnienie określonego formularza. Aktualnie istnieją na to sposoby bardziej współczesne. W każdej sytuacji jednak można poprosić o pomoc fachowców w tym zakresie.
Fundacja Na Ratunek
Biura podatkowe i doświadczeni księgowi są w stanie pomóc przy wypełnianiu PIT tak, by wszelkiego rodzaju wątpliwości były rozwiane, a dokumenty sporządzone w sposób odpowiedni.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu opisywanego tu wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.workservice.pl/praca/ksiegowa/wroclaw/), która też niewątpliwie przyciągnie Twój wzrok.

Od pewnego czasu jest również możliwość przekazania 1% podatku (na temat 1 % w naratunek) na rzecz dowolnie wybranej instytucji.

Przeznaczanie 1%Na życzenie osoby dokonującej rozliczenia od kwoty podatku odlicza się 1%, który może być przeznaczony na dowolny cel. Warto to zrobić, gdyż w innym wypadku kwota ta przepada. Lista instytucji, którym można tą metodą pomóc jest obszerna i nieustannie się poszerza. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, czyli takie, które pomagają innym osobom i nie tylko. Należą do nich na przykład rozmaite fundacje, które za cel stawiają sobie pomoc jednemu, konkretnemu człowiekowi. Częstym przypadkiem jest na przykład, że fundacja udziela pomocy jednemu poważnie choremu człowiekowi w zbieraniu pieniędzy na terapię i operacje. Ponadto w tej grupie można znaleźć instytucje zajmujące się aspektami ochrony środowiska naturalnego czy przykładowo pomagające bezpańskim zwierzętom.Rozliczanie elektroniczne
Od jakiegoś czasu jest możliwość dokonywania rozliczenia PIT z wykorzystaniem Internetu. Można tego dokonać na różne sposoby. Uzależnione jest to między innymi od rodzaju rozliczenia, jakiego się dokonuje. Można to zrobić za pomocą kwestionariuszy, które są do pobrania za darmo na stronach WWW. W tym przypadku wypełnia się je, następnie drukuje i zanosi do urzędu. Dostępne są też specjalne programy do rozliczania się stuprocentowo przez Internet.

Powstała kolejna strona (http://www.kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-dowodowe) - kliknij w ten link, przeczytaj temat oraz napisz proszę swój komentarz. Będziemy szczęśliwi.

Aplikacje tego rodzaju są jednak płatne. Żeby wyszukać te możliwości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „PIT 2013” (czytaj o PIT 2014 w i znaleźć formularze oraz instrukcję postępowania.

Tags: dokumenty, fundacja, formularze, część, dochody, kwota, działania, Księgowi, możliwość